Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROZHOVOR Č.8

31. 12. 2016
I když jsem se v několika dřívějších článcích vyjadřovala o významu slov, jako takových, přesto cítím důležitost v tomto konečném roce 2016 se o tomto ještě vyjádřit. Respektive se vyjádřit o důležitosti a hlubokému významu SLOVA.
Vše vyjádřím v krátkosti. 
My lidé používáme slova k verbální komunikaci. Když se nad tím člověk zamyslí, tak slovo vzniká jakýmsi určitým zvukem v jakési určité kolísavé frekvenci a nazýváme to hlasem.  Když budhista medituje, může používat zvukové mantry, které vyjádří svým hlasem. Má to velký význam pro realizaci zamýšleného výsledku. Tedy nejde o nějaké bručení, ale používání přírodních sil. To samé, ale děláme denně a to slovy, kterými vyjadřujeme svoji myšlenku. Jsou-li to prázdná slova bez emoci, pak se jedná tzv. slabou materializaci toho, co chceme vyjádřit. Můžeme to nazvat bezduchý projev, nebo také lidově projevem bez šťávy. Dáme-li však emoci do našich slov, což ve většině případů děláme, mají takováto slova sílu, kterou si ani neuvědomujme. Bereme to vše automaticky a většinou nevědomě. Ať se jedná o slova ve vyjádření radosti, smutku nebo slova v lásce, většinou  dáváme do slov emoci, což je palivem pro tvorbu, pro stvoření. Proto je dobré, abychom se zamysleli nad tím, co to vlastně ve svých a dokonce i v jiných životech tvoříme. Vše co vytvoříme se nám vrací.  Kolikrát se pak člověk diví, co se mu vše v životě děje a nebo neděje a neuvědomuje si, že učinil korekci pomocí reakce na danou situaci odehrávající se mu v životě. Pravidlo, které jsem často slýchávala od babičky a dědečka, abych vážila slova a neříkala to, co sama nechci, mohu dnes v dospělosti uznat za pravdu :-). Slova tvoří, není to jen zvuk skrze hrtan, ale je to důmyslné zařízení pro tvorbu, pro realizaci, a také i pro materializaci myšlenky - Ducha.
NA POČÁTKU BYLO SLOVO, TO SLOVO BYLO U BOHA A SLOVO BYLO BŮH. Toto se píše v bibli. Nepatřím do žádné církve, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že tato věta z bible se mi v životě ukázala jako pravdivá. Snažím se slova chápat a uvědomovat si je. Ne po každé se mi to podaří :-), ale zkušenost mě vede k tomu, že slova v našich životech jsou důležitá.
Děkuji a s pozdravem Krystalka